Адміністративне оскарження ППР
E-mail
bychkov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-45

Спеціалізується на податковому праві, представництві інтересів перед контролюючими органами, представництві інтересів в рамках проведення заходів фінансового моніторингу.

Зв'язатися зараз

Адміністративне оскарження ППР

Час прочитання: 3 хв.

Податковим кодексом України податкове повідомлення-рішення визначається як письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання.

Вказаний документ може прийти як юридичній особі так і фізичній особі, при цьому не залежно від здійснення нею підприємницької діяльності, громадянства підданства тощо. При цьому, ППР може бути винесено як внаслідок податкової перевірки так і без неї.

За своєю правовою природою ППР являє собою нормативний акт індивідуальної дії органів Державної податкової служби України, що породжує в платника податків обов’язки сплати визначених в ньому податкових зобов’язань. Отримавши таке рішення в платника виникає диспозитивне право або сплатити податкове зобов’язання за таким ППР, або оскаржити його в порядку та спосіб, встановлений чинним законодавством.

 

Так, у разі незгоди із винесеними ППР, платник вправі оскаржити їх до вище стоячого органу в системі податкової служби або до адміністративного суду.

Сам механізм оскарження передбачений положеннями ст. 56 ПК України, відповідно до яких платнику надається право оскаржити до органу вищого рівня будь яке рішенняв системі податкової служби, якщо він вважає, що останнім було неправильно визначено суму податків або прийняте рішення не відповідає положеннями чинного законодавства.

Наприклад: у разі наявності даних, які дають підстави вважати, що податкове повідомлення-рішення прийняте Головним управлінням ДПС в області та прирівняним до них підрозділом, міжрегіональним управлінням по роботі з великими платниками, платник має право звернутись до ДПС України, як до вищого органу в системі податкової служби із скаргою, про скасування ППР.

Таким чином, у разі виникнення необхідності оскарження ППР до ДПС України, фахівці адвокатського бюро «Приходько та партнери» готові проаналізувати Вашу ситуацію, сформувати правову позицію підготувати та направити скаргу про визнання податкових повідомлень-рішень протиправними.

Процесуальний порядок подання скарги до ДПС про скасування ППР, винесених на регіональному рівні передбачено Порядком оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.10.2015 № 916 (Далі – Порядок).

Так, положеннями п. 1 розділу IV Порядку встановлено, що скарга подається в письмовій формі та має містити наступні реквізити:

  • анкетні дані платника податку, що застосовує процедуру адміністративного оскарження (найменування підприємства або прізвище, ім’я, по-батькові; податкова адреса, код тощо);
  • реквізити рішення, що на думку платника підлягає скасуванню;
  • підстави та нормативне обґрунтування незаконності оскаржуваного рішення, а також обставини справи, які невірно встановлені чи взагалі не встановлені контролюючим органом регіонального рівня;
  • вимоги та клопотання, які скаржник ставить перед ДПС;
  • відомості щодо повідомлення контролюючого органу, рішення якого оскаржується, про застосування процедури адміністративного оскарження, а також про застосування судового оскарження.

 

До заяви додаються документи та інші матеріали, якими платник аргументує свої доводи. У будь якому випадку, слід мати на увазі, що процес оскарження ППР може бути важким та непередбачуваним якщо проходити його одному, тому бажано залучитись підтримкою адвокатів.

Фахівці практики податкового права адвокатського бюро «Приходько та партнери» мають неабиякий досвід в оскарженні ППР і головне отримання позитивного результату для своїх клієнтів, тож заповніть форму на нашому сайті і ми з Вами зв'яжемось найближчим часом та запропонуємо варіанти рішення Вашого запиту.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
bychkov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-45

Спеціалізується на податковому праві, представництві інтересів перед контролюючими органами, представництві інтересів в рамках проведення заходів фінансового моніторингу.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація