АБ «PRIKHODKO&PARTNERS» В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ ДОВЕЛО БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ ПРАЦІВНИКІВ СВЯТОШИНСЬКОГО УПРАВЛІННЯ ПОЛІЦІЇ.

«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

АБ «PRIKHODKO&PARTNERS» В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ ДОВЕЛО БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ ПРАЦІВНИКІВ СВЯТОШИНСЬКОГО УПРАВЛІННЯ ПОЛІЦІЇ.

Час прочитання: 3 хв.

08.09.2017 року керуючий партнер адвокатського бюро «Приходько та партнери» адвокат Приходько Андрій Анатолійович звернувся до Святошинського управління поліції ГУ НП в м. Києві із заявою про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Протягом 24 годин із дати отримання заяви працівники Святошинського управління поліції ГУ НП у м. Києві повинні були внести відомості до ЄРДР, однак з невідомих причин цього не було зроблено.

Адвокати адвокатського бюро «PRIKHODKO&PARTNERS» звернулися із скаргою до Святошинського районного суду міста Києва на бездіяльність працівників Святошинського управління поліції ГУ НП у м. Києві.

Згідно ч. 1 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Також, згідно ч. 4 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Згідно узагальнення Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування» відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК, згідно з якою внесення відомостей до ЄРДР здійснюється не пізніше 24 годин після подання заяви.

Таким чином, посадові особи Святошинського управління поліції ГУ НП у м. Києві, уповноважені на прийняття та реєстрацію заяв та повідомлень про кримінальне правопорушення, зобов'язані були в строк не пізніше 24 годин, після подання заяви, зареєструвати заяву адвоката Приходька А.А. про вчинення кримінального правопорушення в Єдиному реєстрі досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування, якщо зі звернення особи вбачається, що вона порушує перед органом досудового розслідування питання про вчинення кримінального правопорушення, ініціюючи здійснення ним дій, визначених КПК України, то навіть за умови, що результати аналізу наведених особою відомостей свідчать про відсутність ознак складу злочину, такі відомості мають бути внесені до ЄРДР з подальшим закриттям кримінального провадження відповідно до ст. 284 КПК України.

Внесення такої заяви до Єдиного реєстру досудових розслідувань не свідчить про притягнення до кримінальної відповідальності будь-кого із осіб, зазначених у заяві, враховуючи положення п. 14 ч. 1 ст. 3 КПК України, а є перевіркою заяви адвоката Приходько А.А. про вчинення кримінальних правопорушень, у порядку, передбаченому ст. 214 КПК України, так як інший порядок перевірки заяв про кримінальні правопорушення у КПК України не передбачений.

Отже, вимоги ст. 214 КПК України, не передбачають здійснення оцінки обґрунтованості заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, а передбачають лише обов’язок уповноважених органів здійснити фіксацію наданих особою відомостей про кримінальне правопорушення, які вона надає усвідомлено, для реалізації відповідними органами завдань кримінального провадження.

Ухвалою Святошинського районного суду міста Києва від 26.09.2017 року у справі №759/13831/17, суд зобов’язав уповноважених осіб Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення за заявою Адвокатського бюро «PRIKHODKO&PARTNERS» від 08.09.2017 року відносно посадових осіб Комунального підприємства «Клінічна лікарня № 5» щодо вчинення ними кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

АБ «PRIKHODKO&PARTNERS» принципове в позиції бездіяльності правоохоронних органів, в тому числі працівників управління поліції, які внаслідок своєї бездіяльності затягують розслідування коримінальних проваджень, а особи які вчинили злочин залишаються не покараними.

В даному конкретно випадку мова йде про корупційний факт, а саме розтрату державних коштів посадовими особами Комунального підприємства «Клінічна лікарня № 5» в наслідок укладення договору за попередньою змовою з особами, які штучно отримують перемогу в процедурі тендерних закупівель, через систему “ProZorro”.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація