Фото: 3 група інвалідності: мобілізація

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

3 група інвалідності: мобілізація

Час прочитання: 3 хв.

Закон №10449, котрий в народі часто називають законом про посилення мобілізації, 18 травня набув чинності. Щодо цього нормативно-правового акту точиться чимало обговорень та дискусій. У тому числі – це стосується різних міфів щодо можливої мобілізації осіб з інвалідністю ІІІ групи. Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно працює в темах, котрі пов’язані з військовим правом. Тож нові закони ми ретельно відслідковуємо ще на етапі законопроектів, а згодом, коли вони набувають чинності, швидко адаптуємося в питанні їх практичного застосування. Це робить нас завжди готовими до того, щоб надати клієнтам якісну консультацію та запропонувати компетентний юридичний супровід.

 

Чи справді передбачена мобілізація з інвалідністю 3 групи?

Отже, новий закон передбачає, що усі групи інвалідності є підставою для того, аби особу не мобілізували. Разом з тим, чоловіки у віці від 25 до 60 років, чия група інвалідності була встановлена після 24 лютого 2022 року, будуть піддані перевірці. Це правило діє на усіх, окрім доволі вузького та вичерпного кола осіб. Винятками є:

  1. ті, хто і раніше мав групу інвалідності, а після згаданої дати вона була підвищена чи знижена;
  2. ті, хто отримав групу інвалідності унаслідок бойових поранень та травм, котрі стали наслідком участі у захисті Батьківщини;
  3. ті, хто не має кінцівок чи одного з парних органів;
  4. ті, хто має онкологічні хвороби, психічні розлади, інтелектуальні порушення, ДЦП чи паралітичний синдром.

Таким чином, для осіб з інвалідністю ІІІ групи не передбачено обов’язку вступати в рамках мобілізації до лав ЗСУ. Такі особи можуть лише добровільно підписати контакт, якщо мають бажання розпочати чи продовжити свою військову кар’єру.

Які проблеми можуть відбутися на практиці?

На усьому, що було описано вище, можна було б завершувати цю тему, якби закон та практика його застосування були тотожними. На жаль, у практичній площині відомими є випадки силової мобілізації, попри те, що особа має чіткі підстави для відстрочки чи навіть виключення з військового обліку. Тому, перш ніж вирушати до ТЦК, варто заручитися підтримкою та супроводом фахового юриста, який спеціалізується на військовому праві. Саме такі професіонали працюють у команді адвокатського бюро «Приходько та партнери». До того ж, ми можемо запропонувати фізичний супровід до ТЦК, що убезпечить вас від потенційного перевищення повноважень представниками цієї структури.

Попередньо ми проаналізуємо те, наскільки наявний у вас пакет документів на підтвердження групи інвалідності відповідає тим вимогам, котрі до нього висуваються. Приміром, якщо взяти непідходящі документи, існує високий ризик того, що особу можуть призвати, попри наявність у неї групи інвалідності.

 

Чим оптимальний формат оформлення відстрочки «під ключ»?

Коли команда нашого адвокатського бюро береться за супровід оформлення відстрочки у форматі «під ключ», ми ретельно досліджуємо усі обставини конкретної ситуації та пакет документів. Тож випадки, коли клієнт вирушає до ТЦК непідготовленим, виключені.

Ми робимо зі свого боку усе для того, аби максимально ефективно допомогти – починаючи з первинної консультації та закінчуючи фізичним супроводом наших клієнтів до ТЦК. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація