3 дітей – звільнення з військової служби
E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-47

Юрист практики військового права. Консультації з питань мобілізації, допомога в отриманні відстрочки. Спеціаліст у юридичному супроводі військовослужбовців з питань звільнення, компенсаційних виплат та переведень в іншу військову частину. Допомога військовослужбовцям в проходженні ВЛК, оскарженні ВЛК, написанні рапортів та документів будь-якої складності.

Зв'язатися зараз

3 дітей – звільнення з військової служби

Час прочитання: 2 хв.

Не секрет, що чинним законодавством передбачено підстави для звільнення військовослужбовців з армії під час дії воєнного стану. Усі законні підстави для звільнення військовослужбовців передбачено ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу».

Пунктом 2г вищезгаданої статті передбачено звільнення військовослужбовця у зв'язку із утриманням військовим трьох та більше дітей віком до 18 років. Однак на практиці застосування цього пункту виникає чимало запитань.

Насамперед слід розібратися, чи всі троє дітей мають бути рідними та від одного шлюбу, оскільки цією нормою чітко не врегульовано це питання. На практиці усі троє дітей не обов'язково мають бути рідними військовослужбовцю та бути від одного шлюбу, оскільки ці факти не скасовують утримання цих дітей. Тому насамперед необхідно мати достатню кількість доказів факту утримання трьох чи більше дітей віком до 18 років.

На жаль, на сьогоднішній день законом не врегульовано, які саме документи допоможуть звільнитися з цієї підстави та довести факт утримання дітей. Тому такий пакет документів напрацьовано практично. Якщо всі діти рідні, тоді військовослужбовцю достатньо надати:

  • свідоцтво про народження кожного із дітей;
  • свідоцтво про шлюб військовослужбовця;
  • копію паспорта дружини.

Ситуація складніша, якщо діти не від одного шлюбу чи військовослужбовець виховує та утримує дітей від попереднього шлюбу дружини. У разі, якщо військовослужбовець розлучився і діти від цього шлюбу проживають з дружиною, то, крім їх свідоцтва про народження, слід надати рішення суду про призначення аліментів на дитину та довідку з виконавчої служби про відсутність заборгованості зі сплати аліментів.

Найбільше документів вимагає доведення факту утримання та виховання дітей від минулого шлюбу подружжя. Усіх вищезгаданих документів у разі може бути недостатньо. Додатково потрібно буде підтвердити спільне місце проживання військового з дітьми, довідку про зареєстрованих осіб за певним місцем проживання.

Консультація військового юриста

Також, рекомендовано, факт утримання дітей від шлюбу подружжя встановлювати в судовому порядку. У такому разі слід із заявою про встановлення факту утримання звернутися до районного суду. До заяви слід додати докази того, що діти справді перебувають на утриманні військовослужбовця. Зазвичай такими доказами є:

  • свідоцтво про розірвання шлюбу;
  • довідка про загальне місце проживання осіб;
  • акт обстеження житлово-побутових умов;
  • рішення суду про позбавлення батьківських прав тощо.

 

Отже, якщо у військовослужбовця на утриманні перебуває троє дітей віком до 18 років, то він має законне право на звільнення з військової служби. Йому слід зібрати вищезгаданий пакет нотаріально засвідчених копій документів, скласти рапорт на звільнення та подати командуванню на розгляд.

За більш детальним роз'ясненням необхідного пакету документів для звільнення з цієї підстави, складанням рапорту та консультацією щодо звільнення - звертайтесь до юристів практики військового права адвокатського бюро "Приходько та партнери".

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація