"Незнання закону не слугує виправданням".
Спеціалізується на консультаціях з питань військового (мобілізаційного) права, надання супроводу під час отримання відстрочки, підготовка необхідних документів (заяви, скарги, запити) для надання відстрочки, оскарження рішення ВЛК (підготовка скарги до ЦВЛК та позову до суду), підготовка необхідних документів та супровід для військовослужбовців з питань звільнення з військової служби.
2 група інвалідності: мобілізація
Мобілізація під час війни цікавить багатьох громадян України, зокрема і для тих, хто має статус особи з інвалідністю. Хоча загальні положення передбачають певні виключення для цієї категорії населення, існує ряд нюансів, які варто врахувати.
Які критерії встановлення 2 групи?
В Україні отримання інвалідності регулюються медико-соціальною експертною комісією. Основними ознаками для присвоєння другої групи є стійкі порушення здоров'я, які значно обмежують можливість самостійно виконувати певні види діяльності. Це може бути викликані як захворюваннями, так і наслідками травм чи операцій.
Умови надання 2 групи інвалідності:
- Значне зниження працездатності, тобто хворий виконує роботу тільки при наявності спеціально адаптованих умов або зі значним зменшенням обсягу функцій.
- Постійна необхідність сторонньої допомоги.
- Здоров'я пацієнта стабільно порушено протягом тривалого часу (не менше 1 року), є необоротні зміни в організмі.
Хвороби, що потенційно стають причиною для цього:
- Серцево-судинні захворювання, наприклад, після перенесеного інфаркту міокарда / при хронічній серцевій недостатності.
- Онкологія, зокрема, після оперативного втручання чи на стадії, коли повне вилікування неможливе.
- Хвороби нервової системи (розсіяний склероз, наслідки інсульту тощо).
- Психічні розлади, до прикладу, шизофренія, якщо вона супроводжується стійкими змінами в психічній діяльності.
- Опорно-руховий апарат (через переломи з ускладненнями, ампутація кінцівок тощо).
Чи можуть мобілізувати особу з інвалідністю другої групи?
Відповідно до нового Закону про мобілізацію, особи з інвалідністю І, ІІ, та ІІІ груп в Україні не підлягають обов'язковому призову на військову службу. Військові формування не мають повноважень примусово мобілізувати громадян з будь-якою встановленою інвалідністю. Проте, якщо вона бажає служити в ЗСУ, вона може зробити це добровільно, підписавши контракт.
Як оформити відстрочку для людей з інвалідністю 2 групи?
Процедура подачі складається з кількох основних етапів:
Збір підтверджуючих документів: на першому етапі, особа з інвалідністю, має зібрати повний пакет документів для отримання відтермінування від військової служби.
Це можуть бути:
- довідку МСЕК;
- пенсійне посвідчення, або інше посвідчення чи довідка, яка підтверджує відповідний статус.
Заповнення заяви встановленого зразку на відстрочку: заява має містити всю необхідну персональну інформацію, включаючи особисті дані військовозобов’язаного-заявника, підстави для отримання відстрочки та перелік пітверджуючих документів.
Подача документів в ТЦК та СП: підготовлений пакет документів та заповнену заяву, потрібно особисто подати до комісії ТЦК та СП.
Розгляд заяви: комісія ТЦК та СП вивчає отриману заяву та подані документи, оцінює їхню відповідність вимогам нормативно-правових актів, при необхідності робить відповідні запити та приймаює рішення щодо надання відстрочки. Термін розгляду заяви становить сім днів від моменту отримання документів, але, якщо ТЦК та СП направляє запити в державні органи для уточнення інформації, тоді не пізніше наступного дня від дати одержання.
Рішення про надання відстрочки: комісія ТЦК та СП за результатами розгляду поданих документів, приймає рішення надання відстрочки або відмова у наданні. Висновок комісії оформлюється у вигляді протоколу.
Щодо результатів розгляду, комісія повідомляє військовозобов’язаного-заявника. У разі отримання відмови, особа з інвалідністю може оскаржити її в судовому порядку.
Важливо! До оформлення протоколу комісією ТЦК та СП, військовозобов’язаний-заявник не може бути мобілізованим - це прямо передбачено чиним законодавством.
Чим можемо бути корисні?
Ми пропонуємо:
- Консультування у сфері мобілізаційного законодавства та умов надання відстрочки по інвалідності.
- Допомога у зібранні необхідних матеріалів для підтвердження статусу інвалідності та підготовці військово-облікових документів.
- У разі необхідності, представлення ваших інтересів в ТЦК та СП, в тому числі під час проходження військово-лікарської комісії.
- Якщо ваше прохання про відтермінування буде відхилене по незрозумілим причинам, оскарження рішення та захист в судовому порядку.
Звернувшись в ЮК «Приходько та партнери», Ви отримуєте надійну правову підтримку у сфері військового права. Для отримання консультації залишайте заявку нижче і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Спеціалізується на консультаціях з питань військового (мобілізаційного) права, надання супроводу під час отримання відстрочки, підготовка необхідних документів (заяви, скарги, запити) для надання відстрочки, оскарження рішення ВЛК (підготовка скарги до ЦВЛК та позову до суду), підготовка необхідних документів та супровід для військовослужбовців з питань звільнення з військової служби.
Кейси по темі статті:
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня