130 стаття КУпАП у військовий час

«Ваші права – наша місія»

Гафтер Давід Якович
E-mail
gafter@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на супроводженні тендерів, захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

130 стаття КУпАП у військовий час

Час прочитання: 3 хв.

При отриманні посвідчення водія кожен громадянин знає, що керувати транспортними засобами в стані алкогольного чи наркотичного спʼяніння суворо заборонено.

Проте, не всі цього дотримуються на практиці і тому притягнення осіб до адміністративної відповідальності за положеннями ст. 130 КУпАП на сьогодні є не рідкістю, навіть під час введення військового стану в країні.

А тому у цій інформаційній статті ми поговоримо про особливості настання відповідальності за ст. 130 КУпАП.

Що передбачають положення ст. 130 КУпАП?

Положення ст. 130 КУпАП містять 6 частин, які мають свої особливості притягнення до відповідальності. Однак, найрозповсюдженішою на практиці є саме ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Диспозиція цієї частини передбачає настання адміністративної відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного та іншого спʼяніння, або коли особа перебуває під дією лікарських засобів чи препаратів, що суттєво знижують її швидкість реакції та уваги, або передача права на керування автомобілем особі, що перебуває в такому стані, або відмова громадянина на проходження медичного огляду на предмет виявлення алкогольного, наркотичного чи будь-якого іншого спʼяніння.

Отже, ч. 1 ст. 130 КУпАП закріплює три випадки, коли особу можуть притягнути до відповідальності за керування автомобілем в нетверезому стані.

Хто має право складати протокол за ст. 130 КУпАП?

Якщо особа вчинила правопорушення, що передбачене положеннями ст. 130 КУпАП, то уповноваженою особою на складання протоколу є органи Нацполіції.

Вони зобовʼязані скласти протокол про вчинення адміністративного правопорушення в двох примірниках, один із яких віддати особі, що вчинила правопорушення під розписку, а інший передати до судових органів влади для розгляду справи по суті та прийняття кінцевого рішення про притягнення громадянина до відповідальності.

Важливо! Протокол у справах про адміністративні правопорушення за ст. 130 КУпАП повинен бути складений не пізніше 24 годин з моменту виявлення громадянина, що вчинив правопорушення та керував автомобілем в стані алкогольного чи наркотичного спʼяніння.

Чи можуть конфіскувати автомобіль на потреби ЗСУ, якщо особа вчинила адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП під час військового стану?

За загальним правилом положення ч. 1 ст. 130 КУпАП не передбачають конфіскації автомобіля із приватної власності особи.

Проте норми ч. 2, 3 ст. 130 КУпАП вказують, що в громадянина може бути конфісковано автомобіль.

Варто зазначити, що конфіскація автомобіля на потреби ЗСУ можлива лише за наявності таких кроків:

  • Погодження потреби в конфіскації транспортних засобів із вищим військовим керівництвом держави. Без отримання попереднього погодження в отриманні конфіскованих автомобілів на потреби ЗСУ їх неможливо вилучати в громадян. Тобто тільки визначений перелік військових осіб має право надати згоду на проведення конфіскації автомобілів на потреби ЗСУ;
  • Проведення оцінки майна - обовʼязковий етап. Це потрібно проводити для того, щоб розуміти яка реальна вартість конфіскованого майна і чи повинна вона буде відшкодовуватися власнику автомобіля;
  • Підписання акту про примусове відчуження конфіскованого майна. Цей акт підписується як власником майна (транспортного засобу) та офіційний представником військового командування. Документ має єдину встановлену форму.

На вас склали протокол про притягнення до адміністративної відповідальності за положеннями ст. 130 КУпАП?

У такому випадку самостійно захистити свої права буде досить проблематичною справою, а тому слід звертатися до перевірених юристів із адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Фахівці компанії чудово розуміються на чинних законодавчих нормах та мають багаторічний досвід роботи в справах, які повʼязані з адміністративними правопорушеннями, що дозволяє надавати клієнтам тільки якісну юридичну допомогу. Звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація