"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".
Помічник адвоката
Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.
Пенсія по інвалідності військовослужбовцям
Виконання військового обов’язку, пов’язаного з захистом суверенітету та територіальної цілісності Батьківщини, є почесною місією для громадянина. Однак на цьому шляху чатує багато небезпек, тож настання інвалідності унаслідок виконання бойових завдань, на жаль, стає буденним явищем. За нещодавніми відкритими даними, в Україні кілька десятків тисяч людей втратили на війні кінцівки. А є ще багато інших проблем, захворювань та травм, які роблять кінцеву статистику набагато більшою. Тому, коли військовослужбовець стикається з таким випробуванням, варто знати про пенсію у зв’язку з інвалідністю. Розповімо про неї більш детально.
Коли є можливою така пенсія?
Є декілька випадків призначення військової пенсії у зв’язку з інвалідністю. Йдеться про ситуації, коли інвалідність настала:
- під час того, як військовий проходив службу;
- не пізніше, ніж за 3 місяці до того моменту, коли військовослужбовець звільнився;
- пізніше, ніж через 3 місяці, але унаслідок захворювань, котрі виникли в період, коли військовий ще служив.
Якщо у перших двох випадках процедура є дещо простішою, то у третій ситуації потрібно пройти досить довгий шлях доведення причинно-наслідкових зв’язків хвороби та настання інвалідності. Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» знає, що в таких ситуаціях порекомендувати своїм клієнтам, аби допомогти досягнути бажаного результату. Ми зорієнтуємо по тому, як зібрати потрібну доказову базу та належним чином представити її у взаємодії з уповноваженими державними органами. А також ми пропонуємо клієнтам допомогу в представництві інтересів у суді.
Від чого залежить розмір пенсії?
Оскільки настання інвалідності у різних випадках веде до різного ступеню втрати працездатності, це позначається і на розмірі пенсії. Наприклад, І група інвалідності дає підставу на пенсію в розмірі 100% від суми грошового забезпечення, ІІ група – 80%, а ІІІ група – 60%.
З якими проблемами може стикнутися військовий?
Група інвалідності та ступінь втрати працездатності визначається МСЕК (медико-соціальною експертною комісією), куди військовий вирушає з висновками ВЛК та усіма іншими документами, у яких зафіксовано його стан та історію хвороби. Але немає ніякої таємниці в тому, що представники МСЕК часто «недооцінюють» реальний ступінь втрати працездатності людини. Тож військовому доводиться оскаржувати отриманий висновок до центральної МСЕК або далі в судовому порядку.
Саме в таких випадках може бути доречною допомога команди юристів, які регулярно працюють з подібними категоріями справ. У нашій адвокатській компанії є такі фахівці з військового права. Вони звикли орієнтуватися на результат. Тому ми пропонуємо широкий комплекс послуг на всіх етапах процесу – починаючи з консультування та закінчуючи супроводом справи у суді.
На початковому етапі ми зорієнтуємо у тому, які документи необхідні та які підводні камені можуть виникнути в процесі. А якщо висновок МСЕК не відобразить реальної картини, ми допоможемо вам відстояти правду. Попри складнощі бюрократичного та людського факторів на рівні системи, є достатньо правових механізмів, аби досягти потрібного результату.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Помічник адвоката
Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня