Блокування податкових накладних 2023

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Блокування податкових накладних 2023

Час прочитання: 3 хв.

Блокування податкових накладних у більшості випадків відбувається тоді, коли представники ДПС вбачають критерії ризиковості у якійсь із здійснюваних господарських операцій. Насправді така причина у багатьох ситуаціях є формальною, а дії податківців виглядають як зловживання. Однак, як свідчить практика, адміністративний спосіб вирішення проблеми шляхом написання обґрунтованого пояснення своєї позиції до ДПС у переважній більшості випадків не допомагає. Тому доводиться відстоювати права та законні інтереси компанії у суді. Знову ж, це буває надзвичайно складно робити, не маючи відповідних знань. Саме тому в кінцевому рахунку представники компаній здебільшого звертаються до юристів.

Блокування податкових накладних 2023 - information deskЯк виглядає на практиці ситуація з блокуванням податкових накладних?

Норми чинного законодавства зобов’язують податківців мотивувати своє рішення стосовно того, у чому саме вони вбачають ризиковість господарської операції. Однак так це виглядає в ідеалі. На практиці можна побачити зовсім іншу ситуацію, коли факт блокування є, а повноцінного пояснення, котре не виглядало б як формальна відписка, – немає. До того ж сама система реєстрації накладних працює недосконало, в чому змогли переконатися численні представники бізнесу. Іноді спрацьовує сукупність показників, за якими ризиковою в автоматичному режимі ідентифікується та господарська операція, котра не є такою насправді. В результаті – накладна блокується, а бізнес страждає.

 

Блокування податкових накладних 2023 - team informationЧому варто звертатися до суду та що відбувається, якщо зволікати?

На жаль, така ситуація не вирішується самостійно. Проблема не лише не зникає, а й породжує ряд інших ускладнень. Перше з них полягає в тому, що звична господарська діяльність компанії зупиняється. Ще один наслідок – погіршення взаємин з контрагентами. Якщо ваші накладні заблоковані, партнери не мають можливості отримати податковий кредит. Таким чином, ваша проблема автоматично стає проблемою інших учасників ринку, які хотіли б з вами співпрацювати.

Тож тут є лише одне обґрунтоване рішення – почати відстоювати права своєї компанії якомога раніше, не чекаючи того, щоб негативні наслідки бездіяльності накопичувалися та шкодили вашому бізнесу ще більше.

Блокування податкових накладних 2023 - urb 9864 1 3 e1682015882785

Блокування податкових накладних 2023 - judgmentЯк проходить суд?

Щодо підсудності таких справ, то вони перебувають у юрисдикції окружних адміністративних судів, котрі можуть бути за місцезнаходженням позивача або відповідача.

Це визначено на підставі ст. 19 КАСУ. Щодо етапів провадження, то вони є наступними:

  • порушення справи і відповідне розслідування;
  • розгляд, рішення в справі;
  • можливе оскарження рішення сторонами;
  • виконання рішення.

Блокування податкових накладних 2023 - group protectionЮристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно представляють інтереси клієнтів у таких справах. На жаль, ситуація з необґрунтованим блокуванням податкових накладних трапляється дуже часто, тож доводиться захищати права клієнтських компаній, аби такі дії податківців не ставили під загрозу нормальне функціонування бізнесу та стосунки з партнерами.

 

За час своєї діяльності ми напрацювали надійні алгоритми та знаємо, як допомогти вам якісно. Такі справи є виграшними, якщо правильно підходити до стратегії представництва. А команда нашого адвокатського бюро знає, як це робити.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація