Фото: Адвокат по статті 357 ККУ – Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження

«Ми гарантуємо Вам якісний та професійний захист у кримінальному провадженні!»

Звоненко Олена Олександрівна

Спеціалізується на злочинах у військовій сфері, а також є експертом з кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту

Зв'язатися зараз

Адвокат по статті 357 ККУ – Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження

Час прочитання: 3 хв.

Чинним Кримінальним кодексом України передбачено відповідальність за незаконні дії з документами, а саме: викрадення, привласнення, вимагання документів. Такі дії підпадають під статтю 357 Кримінального кодексу України. Якщо Вам або Вашим близьким необхідна допомога адвоката за цією статтею, звертайтесь до фахівців нашого юридичного бюро Приходько та Партнери.

Склад злочину за статтею 357 ККУ

Для початку визначимо, що розуміється статтею 357 ККУ під поняттям «документ». Це носій з певною інформацією. Документами зазвичай породжуються як певні права, так і обов’язки. Вони зумовлюють виникнення, зміну  чи припинення правових відносин. Власниками документів можуть бути наступні суб’єкти:

  1. Фізичні особи.
  2. Органи державної влади.
  3. Суб’єкти господарювання, які мають різноманітні організаційно-правові форми. 

Якщо службова чи фізична особа заволоділа документами в незаконний спосіб, за це передбачена кримінальна відповідальність. І це стосується не тільки документів, а й печаток та штампів. Хоча зараз використання печаток і не являється обов’язковою вимогою для суб’єктів господарювання, саме цей атрибут – свідчення законності документа. Документ з печаткою породжує виникнення певних правовідносин, зобов’язань та прав. 

Об’єкт кримінального правопорушення за статтею 357 ККУ – нормальне функціонування юридичних осіб або органів державної влади. Наприклад, якщо у фізичної особи було викрадено документи, такі дії розцінюються як посягання на його законні інтереси та особисті права. 

фото Адвокат по статті 357 ККУ

Відповідальність за статтею 357 ККУ

Статтею 357 ККУ встановлено відповідальність за наступні дії:  вимагання, викрадення, знищення, присвоєння, здійснення заволодіння документами, штампами, печатками незаконним шляхом. 

За статтею 357 Кримінального кодексу України кваліфікуються протиправними дії, об’єктом яких являється документ. Це можуть бути локальні документи, документи фізичної особи, офіційні документи, які видаються представниками органів державної влади.

Заволодіння чужими документами – це зазіхання на особисті права та інтереси громадян; нормальне функціонування органів державної влади/ підприємств. 

Як свідчить практика, кримінальні правопорушення за статтею 357 ККУ здійснюються в особистих цілях або з корисливих мотивів. 

Міра відповідальності за статтею 357 ККУ залежить від вчинених злочинних дій:

  • Обмеження волі строком до 3-х років, штрафні санкції (до 50 НМДГ) – злочинні дії, пов’язані з документами, які направлені проти підприємства. 
  • Обмеження/позбавлення волі строком до 3-х років, штрафні санкції (до 70 НМДГ) – дії, які призвели до збоїв у роботі юридичної особи. 

Якщо потерпілою стороною за цією статтею виступає фізична особа (наприклад, викрали паспорт чи інший важливий особистий документ), при доведенні вини підозрюваному може загрожувати: арешт, обмеження волі, штрафні санкції. 

Допомога адвоката за статтею 357 ККУ

Якщо Вас обвинувачують за статтею 357 Кримінального кодексу України, першим та важливим кроком являється звернення до адвоката. З адвокатом укладається договір про надання юридичної допомоги. 

В рамках надання правової допомоги адвокати Приходько та Партнери надають весь спектр послуг:

  • Вивчення матеріалів кримінального провадження.
  • Збір доказової бази.
  • Участь в слідчих діях.
  • Розробка правової позиції клієнта та ефективної тактики захисту. 

За потреби ми зможемо оскаржити вирок суду в касаційному або апеляційному порядку. 

фото Адвокат по статті 357 ККУ

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг адвоката за статтею 357 ККУ заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на злочинах у військовій сфері, а також є експертом з кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація