Фото: Підстави для відстрочки від мобілізації: наявність у дружини інвалідності

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Підстави для відстрочки від мобілізації: наявність у дружини інвалідності

Час прочитання: 2 хв.

Відповідно до абзацу 11 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» військовозобов’язані, які мають дружину із числа осіб з інвалідністю, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, однак можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.

Звертаємо увагу, що в Законі не конкретизовано, яка сама група інвалідності має бути встановлена, що дозволяє дійти висновку ‒ як перша, друга так і третя група інвалідності дружини дають право на отримання відстрочки від призову під час мобілізації.

Для того, щоб реалізувати своє законне право на отримання відстрочки від призову, необхідно звернутися із заявою про відстрочку, додавши усі необхідні документи, що підтверджують відповідні підстави.

Із заявою необхідно звертатися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, у якому військовозобов’язаний стоїть на обліку. Радимо Вам, у випадку існування такої підстави звертатися до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки завчасно, не чекаючи, коли почнеться щодо Вас процес мобілізації.

У випадку існування підстав для відстрочки, у військово-обліковому документі військовозобов’язаного проставляється відмітка та/або видається довідка про надання відстрочки.

 

Звертаємо увагу, що правом на відстрочку від призову на підставі абзацу 11 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» можна скористатися лише допоки Вас не мобілізували. Звертатися із заявою про отримання відстрочки, після того як вже мобілізували, буде запізно, оскільки Ваш статус зміниться на військовослужбовця. На цьому етапі слід застосувати підстави звільнення з військової служби, які визначені підпунктом «г» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Наголошуємо, що недостатньо звернутися лише із заявою про надання відстрочки, зазначивши у тексті конкретну підставу, необхідно також додати відповідні підтверджуючі документи. Так, підтвердити існування такої підстави для надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації як наявність у дружини групи інвалідності можуть:

  • копія свідоцтва про шлюб,
  • копія довідки МСЕК про встановлення дружині групи інвалідності,
  • копія посвідчення особи з інвалідністю.

Чим більше документів Ви долучите до заяви про надання відстрочки тим більше вірогідність того, що Вам одразу її дадуть. Окрім того, хоча законом не вимагається, краще нотаріально засвідчити документи, які підтверджують існування підстави для надання відстрочки, нотаріально.

 

Звертайтесь до адвокатського бюро «Приходько та партнери» за професійною юридичною допомогою щодо визначення у кожному конкретному випадку існування тих чи інших підстав для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та отримання кваліфікованої допомоги у підготовці відповідних документів.

Заповніть форму нижче, щоб дізнатись вартість консультації та супроводу щодо отримання відстрочки від мобілізації під час воєнного стану.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

4.8

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація