Стягнути борг з поручителя

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Стягнути борг з поручителя

Зв’язатися зі спеціалістом

+38 (073) 007-44-54 +38 (073) 007-44-49

Життя сповнене непередбачуваних ситуацій, іноді виникають обставини, коли близькі люди потребують допомоги. Виручаючи друга чи родича, ми добровільно беремо на себе зобов’язання поручитися за його борг. Проте, не завжди все йде за планом, і виникає необхідність стягнути борг з поручителя.

Поручитель: хто це і яка відповідальність?

Поручитель – це особа, яка, уклавши договір поруки, зобов’язується перед кредитором виконати зобов’язання боржника, повністю або в частині, у разі його невиконання.

Відповідальність поручителя перед кредитором визначається Цивільним кодексом України (далі – ЦК України). Згідно зі статтею 553 ЦК України, поручитель відповідає перед кредитором так само, як і боржник, за винятками, встановленими законом або договором поруки.

Це означає, що на поручителя поширюються всі права та обов’язки, передбачені для боржника, окрім тих, що прямо визначені законом або договором. Наприклад, поручитель не несе відповідальності за особисті зобов’язання боржника, що не випливають з основного договору.

Фото Стягнути борг з поручителя

В яких випадках можна стягнути борг з поручителя?

Згідно зі статтею 553 ЦК України, кредитор має право стягнути борг з поручителя у таких випадках:

  1. Невиконання боржником своїх зобов’язань. Це найпоширеніша підстава. Наприклад, якщо позичальник не повернув кредит банку, банк може звернутися до поручителя з вимогою про погашення заборгованості.
  2. Смерть боржника або оголошення його безвісно відсутнім. У таких випадках кредитор має право пред’явити вимогу до поручителя.
  3. Недієздатність боржника. Якщо боржник визнаний судом недієздатним, кредитор може стягнути борг з його законного представника, а також з поручителя.
  4. Відсутність у боржника майна, на яке можна звернути стягнення. У цьому випадку кредитор може звернутися до поручителя, якщо боржник не виконував своїх зобов’язань.

Важливо зазначити, що:

  • Кредитор може звернутися до поручителя лише після пред’явлення боржнику вимоги про виконання зобов’язання.
  • Порука припиняється з припиненням основного зобов’язання.

Окрім вищезазначених підстав, стягнення боргу з поручителя може бути можливим у випадках, передбачених договором поруки.

Способи стягнення боргу з поручителя

Існує два основних способи стягнення боргу з поручителя:

Добровільний.

  • Поручитель може погасити борг добровільно, уникнувши судових розглядів.
  • Для цього кредитору необхідно направити йому письмову вимогу про погашення заборгованості.

Судовий.

  • Якщо поручитель відмовляється погашати борг добровільно, кредитор може звернутися до суду з позовом.
  • Суд, розглянувши справу, винесе рішення про стягнення боргу з поручителя.

Фото Стягнути борг з поручителя

Чому краще звернутися до юриста?

Стягнення боргу з поручителя – це складний юридичний процес, який потребує знань законодавства та досвіду ведення судових справ. Самостійно розібратися в усіх тонкощах складно, тому краще звернутися до юриста.

Декілька основних причин, чому вам слід звернутися до експерта юридичної компанії «Приходько та партнери»:

  1. Знання законодавства. Юристи мають глибокі знання цивільного законодавства, судової практики та тонкощів справ, пов’язаних з порукою. Це дозволяє їм знайти найефективніший спосіб стягнення боргу з поручителя.
  2. Досвід. Адвокати мають досвід ведення судових справ про стягнення боргів з поручителів. Вони знають, як правильно поводитися в суді, як аргументувати свою позицію та як добитися успіху у справі.
  3. Економія часу та сил. Звернувшись до фахівця, ви збережете свій час і сили. Вам не доведеться самостійно вивчати законодавство, складати документи та ходити до суду. Юрист зробить все це за вас.
  4. Захист ваших прав. Юрист допоможе вам захистити ваші права та інтереси. Він буде стежити за тим, щоб ваші права не були порушені на жодному етапі стягнення боргу з поручителя.
  5. Звернувшись до юриста, ви можете бути впевнені, що ваша справа буде в надійних руках.

Декілька додаткових аргументів на користь звернення до юриста

  1. Стягнення боргу з поручителя – це складний процес, в якому легко зробити помилку. Адвокат допоможе вам уникнути таких помилок, які можуть призвести до негативних наслідків.
  2. У деяких випадках стягнення боргу з поручителя може бути неможливим або дуже складним. Юрист може допомогти вам знайти компромісне рішення, яке буде вигідним для вас і для поручителя.
  3. Якщо ви будете намагатися стягнути борг з поручителя самостійно, це може призвести до конфлікту та погіршення стосунків. Фахівець допоможе вам вирішити цю проблему мирним шляхом.

Не ризикуйте своїми правами та інтересами. Зверніться до юриста, який допоможе вам стягнути борг з поручителя. 

Бажаєте замовити консультацію чи дізнатись вартість стягнення боргу з поручителя? Заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить стягнення боргу з поручителя?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитеся у Києві?

Так
Ні

3 питання

Послуга Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

ТОП юристи, що займаються такими справами в Україні

Колесник Ілля Олександрович

Помічник адвоката

Зв’язатися

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист

Зв’язатися
Як замовити послугу? Як ми працюємо?

Завдяки досвіду та професіоналізму юристів практики банкрутства – Ви отримаєте кваліфіковану допомогу на всіх етапах вирішення Вашої боргової ситуації.

Процес замовлення послуги:

  • Заявка
  • Дзвінок юриста
    і визначення задач
  • Договір і оплата
  • Консультація,
    аналіз справи, робота спеціаліста
Яка ціна на консультацію та супровід адвоката?
Ціни на послуги з категорії "Банкрутство":

від 4000 до 244 000 грн Ціна актуальна на Вересень 2024

Чи є у Вас безкоштовна консультація юриста по кредитам?

Ми надаємо першочергову консультацію безкоштовну для фізичних осіб, якщо це не потребує додаткового вивчення документів по справі.

Консультація з аналізом документів та правовим висновком для фізичних осіб коштує від 2 000 грн. Консультація для юридичних осіб відбувається тільки на платній основі та коштує від 3 000 грн.

Чи можна пройти процедуру банкрутства, якщо заборгованість становить менше 180 000 грн?

Обмеження за розміром суми заборгованості відсутні, однак економічно боржнику із сумою заборгованості, яка становить менше 180 000 грн, то краще погодити з кредиторами реструктуризацію боргу.

Якщо я знаходжусь не в Києві, чи можна з вами співпрацювати?

Так, ми працюємо дистанційно по всій Україні та навіть з клієнтами, що знаходяться за кордоном! В нас багато клієнтів з Львову, Дніпра, Харькова, Черкасс та інших населенних пунктів.

Комунікація ведеться будь-яким зручним для Вас способом.

Вам також може знадобитися:

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація

Банкрутство

Заява про відкриття провадження у справі про банкрутствоВідкриття провадження у справі про банкрутствоБанкрутство комунального підприємстваСписання кредиторської заборгованостіФінансова санація та банкрутство підприємствФіктивне банкрутствоСтягнення заборгованості за кредитомСтягнення заборгованості за кредитним договоромСтягнення заборгованості за житлово-комунальні послугиСтягнення заборгованості за договором факторінгуСтягнення заборгованості за договором позикиСписання боргу за кредитом для поручителяСписання боргів за комунальні послугиРеструктуризація боргу за опаленняРеструктуризація боргу за житлово-комунальні послугиРеструктуризація боргу за електроенергіюРеструктуризація боргу за газПримусове стягнення боргу за кредитним договоромЗаява про неплатоспроможність фізичної особиСупровід кредиторів в процедурі банкрутстваЗахист прав кредиторів при ліквідації юридичної особиЗахист прав кредиторів при банкрутствіЗахист прав споживачів банківських послугАпеляційна скарга на рішення суду про стягнення боргівПримусове стягнення боргуВизнання банкрутом фізичної особиЮридичний супровід відступлення права вимогиСупровід кредиторів в процедурі стягнення боргуСупровід кредиторів в процедурі реструктуризаціїСупровід кредиторів в процедурі банкрутстваСписати кредит за іпотеку (житло)Списати іпотечний кредитСписання іпотеки за процедурою банкрутстваРозробка договору позики між фізичними особамиРозробка договору відступлення права вимогиРозробка боргової розпискиРеструктуризація валютного кредитуДоговір про відступлення права вимогиВідступлення права вимоги за кредитним договоромВиконавче провадження за комунальні послугиРеструктуризація валютного кредиту ПриватбанкРеструктуризація боргів боржникаАдвокат по кредитамАдвокат по кредитам та мікрозаймам (МФО)Банкрутство фізичної особиБанкрутство юридичної особиСупровід процедури банкрутства юридичної особиДобровільна ліквідація юридичної особи процедурою банкрутстваСанація боржника у справах про банкрутствоЮридичний супровід процедури банкрутстваСупровід процедури банкрутства фізичної особиСанація підприємстваЯк отримати довідку про банкрутство / відсутність банкрутства?Адвокат по банкрутству фізичних осібЗняття арешту з рахунку для виплати заробітної платиКонсультація юриста щодо кредитних боргівСписання заборгованості при банкрутствіЛіквідація юридичної особи з боргамиЛіквідація ТОВ з боргамиРеструктуризація валютної іпотекиРеструктуризація заборгованості за іпотечним кредитом в іноземній валютіРеструктуризація кредиту в банку/мікрофінансовій організаціїДовідка про банкрутство для юридичних осібЛіквідація компанії – процедура банкрутства ТОВДовідка з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутствоЮридична консультація по кредитахЛіквідація компанії за процедурою банкрутстваПравовий аналіз кредитних договорівОтримання довідки про відсутність банкрутстваБанкрутство юридичної особи (підприємства)Консультація щодо банкрутства фізичної особиОскарження виконавчого напису нотаріуса по кредитуПроцедура банкрутства фізичної особиВизнання банкрутомЗняття арешту з рахунків боржникаСписання боргу по кредиту / мікрозаймамБанкрутство фізичної особи-підприємцяРеструктуризація боргу за кредитним договоромБанкрутство фізичної особи