Незаконне звільнення з роботи

"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Незаконне звільнення з роботи

Працівники мають право на захист від незаконного звільнення, що гарантує чинне законодавство про працю. Звернення на цю тему до адвокатської компанії «Приходько та партнери» стає гарним варіантом як для роботодавця, так і для працівника. Працедавець, який дотримується правових норм, убезпечує себе від негативних юридичних наслідків у вигляді санкцій контролюючих органів. А працівник, котрий знає особливості чинного законодавства, вміє захистити себе та не стати заручником чужого свавілля.

Самотужки з цим питанням буває складно розібратися, тож для цього існують консультації від фахівців. Ми проводимо їх у зручному для клієнтів форматі – як очно, так і дистанційно. А поки торкнемося теми більш детально.

Що варто розуміти під незаконним звільненням?

Отож, звільнення, яке вважається незаконним, відповідає одній або кільком ознакам з наведеного переліку:

  • Особу звільнили без законної підстави. Вичерпний перелік підстав передбачено в чинному Кодексі законів про працю України. Тож ці норми права мають бути завжди у вашому фокусі уваги.
  • Звільнення відбулося з порушенням порядку, котрий встановлений законом. Дуже важливе значення має дотримання процедури звільнення. Навіть якщо працівник виконував свої обов’язки недостатньо сумлінно чи створив іншу причину, з якої його звільнили з роботи, це не відміняє того факту, що його права під час звільнення повинні дотримуватися. Нерозуміння цього факту часто перетворюється на слабке місце в діях роботодавців.
  • Відбулося звільнення особи, котру заборонено звільняти. Це стосується вагітних жінок, людей, котрі самотужки виховують дитину та працівників у період їх тимчасової непрацездатності. Тож, приміром, людину не можна звільнити, коли вона перебуває на лікарняному.

Звільнення може відбуватися за ініціативою працедавця, за власним бажанням працівника та за згодою сторін. Часто мають місце ситуації, коли йдеться про скорочення штату працівників. Такі випадки теж є цілком у рамках закону, якщо процедура дотримується.

 

Як відстояти себе при незаконному звільненні?

Якщо ви є працівником і ваша ситуація підпадає під опис незаконного звільнення, варто звернутися до фахівців, котрі працюють в адвокатському бюро «Приходько та партнери». Галузь трудового права належить до ключової спеціалізації в рамках нашої діяльності, тож команда адвокатського бюро з радістю допоможе вам домогтися правди та захистити свої законні інтереси.

Поговоримо більш детально про перспективи розгляду такої справи. Якщо потрібно оскаржити незаконне звільнення, ми складаємо грамотний позов з чітко сформульованими позовними вимогами та орієнтуємо вас у тому, яку доказову базу слід зібрати й надати на підтвердження своєї правоти. Як правило, тут немає нічого складного для клієнта, адже усі документи, пов’язані зі звільненням, у більшості випадків є у нього на руках.

Іноді люди відмовляються від ідеї відстояти себе та починають одразу шукати іншу роботу. Прагнення не повертатися на робоче місце, де до вас поставилися несправедливо, є цілком природним. Однак варто знати про своє право на отримання компенсації. Так, незаконно звільнений працівник отримує середньомісячний заробіток за увесь той час, поки справа розглядається в судовому порядку. Тож чи доцільно відмовлятися від цієї нагоди?

Що ще варто знати про незаконне звільнення працівнику?

Коли ви стаєте особою, потерпілою від незаконного звільнення, потрібно розуміти, що подібна ситуація є грубим порушенням чинного законодавства. А відтак – ви можете відстоювати свої права, у тому числі, й шляхом звернення до Національної поліції. Цей злочин та відповідальність за нього детально описані у статті 172 Кримінального кодексу України.

Що варто знати на цю тему роботодавцю?

Якщо ви є роботодавцем і не хочете проблем, пов’язаних зі звільненням працівників, потрібно дотримуватися правових норм під час звільнення. Якщо ви дієте саме так, то працівник не матиме підстав для оскарження ваших дій. Іноді це буває складно з психологічної точки зору, коли йдеться про того, хто завдав компанії збитків, несумлінно виконував свою роботу та, до того ж, міг неетично поводитися. Однак у подібних ситуаціях потрібно діяти, спираючись на розум та юридичну доцільність, а не на емоції. Грамотний юридичний супровід у цих питаннях вам допоможе.

 

І наостанок варто згадати про сучасні технології, які можуть бути використані для належного повідомлення працівника. Наприклад, це ЕЦП та електронна пошта. Відправлений та грамотно оформлений лист є доказом того, що ви дотримувалися передбаченої процедури.

Якщо у Вас виникла потреба в юридичній консультації чи представництві інтересів у таких питаннях, звертайтеся до команди адвокатського бюро «Приходько та партнери». Зповніть форму нижче, щоб розрахувати вартість допомоги юриста при незаконному звільненні з роботи і наш юрист з Вами зв’яжеться для оцінки та аналізу Вашої ситуації.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас незаконно звільнили з роботи?

Так
Ні

2 питання

Ви працювали на державній службі?

Так
Ні

3 питання

Ви хочете подати позов до суду?

Так
Ні

4 питання

Вам потрібна просто консультація по звільненню?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

Теги по темi послуги:

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація

Правова допомога

Перерахунок пенсії: чому варто судитись?Заява про перерахунок пенсії чорнобильцямПозовна заява до Пенсійного фондуОскарження ухвали про відмову у відкритті провадженняОскарження рішення суду в апеляційному порядкуПерехід з пільгової пенсії на пенсію за вікомОтримати довідку (витяг) про несудимістьПеревірка приміщення / офісу / авто на прослуховування / жучкиПеревірка офісу на прослуховуванняЗахист інтересів у кримінальному провадженніОскарження незаконного затриманняОскарження ухвали про обрання заходуЗахист адвоката на попередньому слідствіОскарження санкцій, накладених на фізичну чи юридичну особуОскарження дій ДБР, БЕБ, СБУ, ПоліціїОскарження санкцій РНБООскарження персональних санкційПредставництво інтересів потерпілого у кримінальному провадженніДоговір підряду на виконання робітАдвокат по статті 203-2 ККУ — Незаконна діяльність з організації або проведення азартних ігор, лотерейАпеляційна скарга на рішення судуПозов до судуОбшук у квартирі – консультація та виклик адвоката під час обшуку квартириАдвокат при обшуку квартири/приватного будинкуКонсультація юриста по перетину кордону УкраїниПозовна заява про стягнення заборгованості по зарплатіПозовна заява про відшкодування шкодиСупровід інваліда через кордонПерехід з пенсії за вислугу років на пенсію за вікомАдвокат у справі ІнтерполуАдвокат в ІнтерполАдвокат в АзербайджаніАдвокат на БаліАдвокат в ІспаніїАдвокат в НімеччиніАдвокат в ОманіАдвокат в ПортугаліїАдвокат у Саудівській АравіїАдвокат в ЧехіїВиплата 10 окладів при виході на пенсію вчителямАдвокат в КазахстаніАдвокат у ПольщіЮридична допомога громадянам України в Європі (ЕС)Оскарження незаконного затримання особи: ваші права та можливостіОскарження відмови у відкритті кримінального провадженняОскарження відмови у перетині кордонуТерміновий виклик адвоката: ваш захист у найскладніших ситуаціяхТерміновий виклик адвоката на обшукТерміновий виїзд адвоката на місце проведення слідчих дій чи виїмку в КиєвіПодання заяви по ЄСПЛВиплата 10 окладів при виході на пенсію медпрацівникамДоговір про надання послугДоговір купівлі-продажу автомобіляДоговір про повну матеріальну відповідальністьОбмеження максимального розміру пенсії військовослужбовцям: як зняти обмеження?Індексація пенсії військовим пенсіонерамПозовна заява до судуОскарження рішення ПФУСуд з Пенсійним фондом УкраїниВИДАЛЕННЯ НЕПРАВДИВИХ ВІДГУКІВ З ІНТЕРНЕТУПРИЗНАЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ ПЕНСІЇ ТА ПЕНСІЙ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ НА ПІЛЬГОВИХ УМОВАХПерерахунок пенсії колишнім військовослужбовцям та міліціонерам на підставі рішення судуДоплата до пенсії непрацюючим пенсіонерам по 39 статтіПерерахунок пенсій державним службовцямПенсія по втраті годувальникаПоновлення на роботі за рішенням суду державних службовців, прокурорів, поліцейськихОскарження відмови у перетині державного кордонуПерехід на пенсію державного службовцяПредставництво у виконавчому провадженніЗахист водія автомобіляСтягнення матеріальної шкодиАдвокат з незаконного звільненняТрудові спориСПОРИ ЗІ СТРАХОВИМИ КОМПАНІЯМИ