Посвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них

Для того, щоб завірити копію документа, досить усного звернення до юридичної компанії «PRIKHODKO&PARTNERS».

 

При собі потрібно мати:

Оригінал або належним чином завірену копію документа, з якого потрібно зробити копію.

Документ, що підтверджує особу (паспорт або інший документ, за яким можна встановити особу: службове посвідчення, посвідчення водія, моряка, інваліда та ін.).

 

 

 

Нотаріуси мають право засвідчити вірність копій документів або виписок з них за таких умов:

 

 • Документ не повинен суперечити Закону за змістом і формою.

 

 1. Це означає, що в документі не повинно бути підчисток, приписок, самовільних виправлень, закреслених слів, записів олівцем.
 2. Документ повинен мати ясний текст, який можна прочитати, чіткий відбиток печатки.
 3. Документи, викладені на кількох аркушах, повинні бути прошиті, підписані і скріплені печаткою того, хто його видав.
 4. Якщо у нотаріуса виникнуть сумніви в оригінальності документа, то він може його затримати та відправити на експертизу для перевірки.

 

 • Наявність юридичного значення документа.

 

 1. Це означає, що поданий документ повинен мати значення для подальшої реалізації прав та інтересів зацікавлених осіб, тобто створювати певні юридичні наслідки для громадян.
 2. У даному контексті, не можуть бути завірені копії, документів, виданих релігійними установами(наприклад, свідоцтво про хрещення, про вінчання та ін.), Оскільки згідно з Конституцією України церква відділена від держави.
 3. При цьому, закінчення терміну дії документа не є перепоною для запевнення його копії. Оскільки в ньому можуть міститися факти минулого, які на даний момент мають правову цінність.

 

 • Документи повинні бути видані юридичними особами або ж підпис фізичної особи на документі має бути засвідчений уповноваженою особою.

 

Окремі випадки засвідчення вірності копій документів:

Якщо вам потрібно завірити копію документа, виданого РАГСом, для подальшого використання за кордоном, то спочатку потрібно легалізувати такий документ (проставити апостиль або отримати консульську легалізацію), а потім вже звертатися до нотаріуса.

Якщо ж потрібно завірити копію заповіту, то звернутися до нотаріуса з таким проханням можуть тільки особи, зазначені в заповіті. При цьому обов’язково потрібно надати свідоцтво про смерть заповідача.

 

Не можна завіряти копії з наступних документів:

 • Документи, на підставі яких видаються оригінали (медичні довідки про народження дитини, довідки про смерть, довідки та висновки про наявність психічних захворювань та ін.);
 • Виписки із залікової відомості, без надання диплома про закінчення навчального закладу;
 • Тимчасові посвідчення, видані технікумами замість диплома;
 • Довідки про закінчення інтернатури, клінічної ординатури, аспірантури, видані замість посвідчень;
 • Протоколи засідань екзаменаційних комісій при проведенні кандидатських іспитів;
 • Перепустки для проходу в установи;
 • Посвідчення про відрядження військовослужбовців;
 • Трудові книжки в разі виїзду громадянина за кордон, оскільки трудові книжки не підлягають легалізації та вивозу за кордон;
 • Листи юридичних осіб, адресовані іншим юридичним особи, оскільки такі документи повинні зберігається в самій установі і не підлягають видачі або вилученню.

 

Поділіться в