Вчинення виконавчих написів

Виконавчий напис, згідно п. 4 ч. 2 ст. 17 ЗУ «Про виконавче провадження», відноситься до виконавчих документів, що підлягають виконанню державною виконавчою службою.

 

Іншими словами, якщо у позичальника виникла заборгованість за кредитним договором, що забезпечений іпотекою, виконавчий напис дає банку можливість уникнути судової тяганини та стягнути заборгованість за допомогою продажу нерухомого майна позичальника, яке було передано в іпотеку.

 

Відповідно до ст. 88 Закону України «Про нотаріат» нотаріус вчиняє виконавчі написи, тільки в тому випадку, коли подані документи підтверджують безспірність заборгованості.

 

Які документи підтверджують безспірність заборгованості?

 

Правова позиція щодо визначення документів такими, які підтверджують безспірність заборгованості, сформована Вищим Господарським судом України:

 

  • ухвала ВССУ від 15.06.2011 року № 6-4882св11 «Відповідно ст. 9 Закону України «Про  бухгалтерський облік та фінансову звітність» належними доказами, що підтверджують наявність або відсутність заборгованості, можуть бути виключно первинні документи, оформлені в порядку цієї статті, які встановлюють розмір заборгованості.»
  • постанова ВГСУ від 27.10.2011 року № 5015/1965/11 «Безспірність заборгованості можуть підтверджувати виключно первинні бухгалтерські документи, оформлені у відповідності зі статтею 9 Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», при вчиненні оспорюваного виконавчого напису».

 

 

ПЕРЕЛІК НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ

для вчинення виконавчого напису:

  • Ідентифікуючі документи заявника;
  • Заява із зазначенням усіх необхідних відомостей;
  • Документ, який встановлює заборгованість (оригінал нотаріально посвідченого договору іпотеки або іншого договору, на підставі якого виникає право на вчинення виконавчого напису);
  • Документи, що підтверджують безспірність заборгованості боржника та встановлюють прострочення виконання зобов’язання: копія вимоги-претензії та докази її надсилання боржнику (опис вкладення у лист, повідомлення про вручення);
  • розрахунок заборгованості із зазначенням строків, за які стягуються кожна окрема сума;
  • розрахунок штрафних санкцій;
  • виписка по рахунку з банківської установи.

 

Перелік документів у кожному конкретному випадку може відрізнятись від наведеного. Звертайтесь за консультацією до юридичної компанії «PRIKHODKO&PARTNERS», ми проконсультуємо Вас по всіх питаннях та оберемо для Вас максимально прийнятний варіант.

 

Поділіться в