ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПОШКОДИВ АВТОМОБІЛЬ ЧЕРЕЗ ПОГАНЕ ДОРОЖНЄ ПОКРИТТЯ?

Не зважаючи на поганий стан доріг, і те, що власники авто часто потрапляють в ДТП через їх поганий стан, позови подають не всі. І дарма, адже практика все більше складається на користь водіїв, і організації, які їх обслуговують, сплачують тисячі гривень. Ось наприклад, у Рівненській області суд повністю задовольнив вимоги водія і стягнув 762 306 грн. майнової шкоди з організацій, які обслуговували дороги.

Щоб отримати компенсацію, потрібно щоб аварія сталася саме через незадовільний стан доріг, а не з вини водія.

Для цього необхідно дотримуватися наступного алгоритму дій:

Викликати на місце події поліцейських, знайти свідків, якщо такі були, взяти у них телефони.

Обов’язкова фото та відео фіксація місця аварії, стану автомобіля та стану дорожнього покриття. В протоколі бажано зазначити, чи були дорожні знаки, які б попереджували водіїв про дані невідповідності і вводили обмеження швидкості руху. Бажано, щоб в протоколі був вказаний розмір ями, освітлення, стан дорожнього покриття (сухе чи мокре), всі ці подробиці будуть важливі для позитивного рішення про відшкодування майнової шкоди.

З’ясувати, хто обслуговує дорогу. Це може бути як служба автомобільних доріг, так і організації, які на договірній основі здійснюють обслуговування доріг. Ці організації і будуть відповідачами у Вашому позові про відшкодування майнової шкоди. Також потрібно звернутись до експертів, які зроблять висновки щодо стану дорожнього покриття і стану транспортного засобу, який потрапив у аварію. Саме експерт визначить, чи відповідало дорожнє покриття нормативам (наприклад гранична глибина вибоїн повинна складати не більше 4 см для доріг І-ІІІ категорій).

Звернутися до суду з позовом про відшкодування майнової шкоди вам допоможуть юристи Адвокатського бюро «Приходько та партнери».

Автор: Іван Іщук

 

Поділіться в