РИЗИКИ ПРИ КУПІВЛІ НЕРУХОМОСТІ ТА ЯК ЇХ УНИКНУТИ

РИЗИКИ ПРИ КУПІВЛІ НЕРУХОМОСТІ ТА ЯК ЇХ УНИКНУТИ

Час прочитання: 4 хв.

РИЗИКИ ПРИ КУПІВЛІ НЕРУХОМОСТІ ТА ЯК ЇХ УНИКНУТИ - one final toast 1 300x300 1   На даний час будівництво нерухомості в Києві та Київській області займає перші сходинки  на території України. Вибір на даний час досить широкий та різноманітний, від невеличких квартир «смарт типу» де великих заміських будинків та квартир.

   Однак разом із шаленими масштабами будівництва зростають випадки вчинення незаконних дій зі сторони забудовника, а це як правило, відсутність дозвільних документів на землю, на будівництво,  на комунікації, і таке інше, а також, введення в оману покупців та вчинення щодо них шахрайських дій, в результаті чого, Ви залишаєтесь на одинці з власною проблемою, з квартирою, яка наче знаходиться в завершеному будинку, який не зданий в експлуатацію, і не має жодних дозвільних документів. В даному випадку зазвичай «забудовник» зникає, а менеджери, консультанти, та інші особи, які мали відношення до оформлення Вами начебто документів зводять плечми, не маючи логічного пояснення.

   Потенційні покупці нерухомості, як правило, не знайомі з можливими ризиками і часто не підозрюють про неприємності, що можуть спіткати на кожному кроці, навіть там, де здається немає причин хвилюватися. Тому ми спробували перелічити не лише причини ризиків щодо документів, а вцілому ризики невдалої покупки. 

   Ризики, які спідкають покупців при покупці квартири та їх причини:

  • Якщо Ви самостійно купуєте квартиру, без достатнього досвіду та розуміння нюансів процесу покупки;
  • Якщо покупка квартири відбувається без грамотної перевірки документів та історії;
  • Ви ризикуєте купити квартиру дорого або дуже дорого, якщо не маєте попереднього широкого розуміння середніх цін на ринку та цінової кон’юктури;
  • Ризики високі, якщо Ви купуєте нерухомість без розуміння процедури купівлі;
  • Ви ризикуєте, якщо прислухаєтеся або залучаєте до прийняття рішень некомпетентних осіб, друзів, знайомих;
  • Неграмотно оформите або не оформите письмово завдаток (договір попереднього платежу);
  • Якщо договір попереднього платежу буде оформлений без оригіналів правовстановлюючих документів;
  • Якщо договір попереднього платежу буде підписаний без свідків.
  • При роботі з ріелторами деякі покупці часом мають намір обманути агента з нерухомості і інколи можуть перетворити свого ж ріелтора з союзника на опонента, що може спричинити невигідний для покупця розвиток подальших подій.  

  В першу чергу при оформленні будь яких документів щодо  купівлі нерухомості, Ви маєте звернутись до компетентних юристів, і в першу чергу не залежних, оскільки ті що знаходяться при житлових комплексах, та ті що надаються забудовником як зазвичай зацікавленні в тому, щоб в будь якому випадку Ви придбали житло саме у них, і по вигідних для них умовах.

   Однак, якщо все ж таки Ви стали жертвою аферистів, і «володільцем» віртуального житла, то не потрібно опускати руки, зануритись в депресію, та шукати нового забудовника. В першу чергу Вам, в порядку ст. 214 КПК України, потрібно якомога швидше звернутись із заявою до правоохоронних органів, щодо вчинення правопорушення. Як свідчить практика правоохоронні органи прийнявши Вашу заяву, не вчинятимуть жодних дій щодо внесення відомостей до єдиного реєстру досудового розслідування, а через 10 днів винесуть висновок, щодо відсутності в діях тих чи інших осіб складу кримінального правопорушення та наявністю цивільно правових відносин між Вами та «забудовником». Це не вихід із ситуації, а даний висновок не є перешкодою для продовження незаконної діяльності «забудовника». Вам запропонують ще безліч варіантів, один з яких це звернення до суду із цивільним позовом, однак це лише безрезультатна витрата Вашого часу. Нам потрібно, щоб відомості негайно були внесенні до Єдиного реєстру досудового розслідування, і лише в цьому випадку ми можемо зупинити незаконне будівництво, заблокувати рахунки псевдозабудовника (накласти арешт), відслідковувати його переміщення та по можливості заблокувати виїзд за межі України (при оголошенні підозри), а також, якщо все ж таки, так званий забудовник встиг заволодіти грошовими коштами, то останнього є можливість оголосити в розшук, накласти арешти на його рухоме та нерухоме майно, і очікувати, коли він сам прийде до Вас і пропонуватиме відшкодувати збитки. Але наголошую ще раз, що це можливо зробити лише після внесення відомостей до єдиного реєстру досудового розслідування (тобто порушити відносно останнього кримінальне провадження). Чому ж все таки так важко самостійно звернутись із заявою та відповідно слідкувати за процесом, а все  тому, що в більшості випадків правоохоронна система тісно співпрацює з забудовниками, а тому їм не вигідно створювати перешкоди для незаконної діяльності псевдозабудовників.

   Знайти вихід в даній ситуації Вам допоможуть спеціалісти АБ «Приходько та партнери», які мають досвід та практику, щодо вирішення в законному руслі проблеми, з якою Ви зіткнулись при купівлі житла.

 

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація