Посвідчення факту, що фізична особа є живою

Для посвідчення факту, що фізична особа є живою, зацікавлена особа повинна подати нотаріусу документи, що підтверджують її особу.

 

За фактом виконання даного нотаріальної дії зацікавленій особі видається свідоцтво, встановленого зразка.

 

Посвідчення факту, що фізична особа є живою, вчиняється нотаріусом з метою підтвердження наявності даної особи як суб’єкта правовідносин. Необхідність здійснення такої нотаріальної дії може бути обумовлена наступними обставинами:

 

  • У випадку міжнародного спадкування, коли спадщину відкрито за кордоном. Наприклад, якщо спадщину відкрито у Франції, а спадкоємці проживають в Україні, то за законами Франції спадкоємець може розраховувати на зменшення податку на спадщину, якщо у нього є як мінімум троє неповнолітніх дітей. Для підтвердження потрібно подати свідоцтва про народження дітей, а також нотаріальні свідоцтв про те, що діти є живими;
  • У випадку, коли особа отримує періодичні платежі (пенсію, аліменти, компенсацію та ін.) з-за кордону (чи іншої місцевості) може знадобитися щорічне підтвердження, що одержувач є живим;
  • Як доказ при вирішенні питання про скасування рішення щодо визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
  • У всіх інших юридичних випадках, коли самій особі або іншим зацікавленим особам потрібно підтвердити факт, що особа є живою.

 

Хто може звернеться до нотаріуса за посвідченням фактів?

 

 

Виключно фізичні особи. Згідно з положеннями Цивільного кодексу посвідчення цих фактів не може бути скоєно за участю представника. Винятком з цього правила є випадки:

 

  • Коли встановлення факту стосується малолітньої дитини, недієздатної фізичної особи, то від імені таких осіб діють їх законні представники – батьки, опікуни, усиновителі;
  • Коли встановлення факту відбувається по відношенню до неповнолітньої дитини, а також фізичної особи, цивільна дієздатність якої обмежена, то посвідчення фактів відбувається за згодою законних представників.

 

З приводу кожної конкретної ситуації звертайтеся до «PRIKHODKO&PARTNERS» і отримайте безкоштовну консультацію по вашій справі.

Поділіться в