ПАТЕНТ НА КОРИСНУ МОДЕЛЬ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ПАТЕНТ НА КОРИСНУ МОДЕЛЬ

Час прочитання: 2 хв.

 Корисна модель визначається як результат інтелектуальної діяльності людини в будь-якій сфері технології.

 Об’єктом корисної моделі можуть бути:

- продукт (пристрій,  речовина,  штам мікроорганізму, культура клітин рослини і тварини);

- процес (спосіб),  а також нове застосування відомого продукту чи процесу.

 Патент на корисну модель видається під відповідальність заявника, тобто заявник декларує відповідність корисної моделі умовам патентоздатності. Це означає, що Укрпатент здійснює лише перевірку заявки на патент за формальними ознаками - чи відповідає подана заявка вимогам закону. Укрпатент не здійснює перевірку заявленого об’єкту (пристрій, процес тощо) щодо патентоздатності.

 Патентоздатність корисної моделі, або що не перевіряє Укрпатент при видачі патенту

 Корисна модель відповідає умовам патентоздатності, якщо вона є новою і промислово придатною (п. 2 ст. 7. Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі»).

 Новою визнається корисна модель, що не є частиною рівня техніки. Рівень техніки включає всі відомості, які стали загальнодоступними до дати подання заявки (пріоритету) на патент. Тобто, корисна модель не повинна бути схожою за суттєвими ознаками з іншими патентами, відомостями з енциклопедій, Інтернету, відомими товарами, способами тощо.

 Патент на корисну модель діє виключно на території Україні, проте новизна перевіряється за доказами використання, патентами як в Україні, так і за її межами.

 Промислова придатність корисної моделі - можливість фактично використовувати об’єкт патенту у промисловості або в іншій сфері діяльності. Тобто, об’єкт патентування повинен бути таким, що його можна втілити у життя та отримати заявлений результат (сконструювати пристрій, використати спосіб тощо).

 При аналізі патентів на корисні моделі виявляється, що деякі з них не відповідають умовам надання правової охорони. Здебільшого - це відсутність новизни, та докази використання «запатентованого» товару або способу у світі вже тривалий час.

 Але оскільки патент видано та патент є чинним, власник має право забороняти використання запатентованого об’єкту. Крім того, згідно з судовою практикою, один контрафактний товар – витісняє з ринку один оригінальний товар, що є підставою для встановлення та стягнення збитків. У випадку отримання претензії, позову від власника патенту (або його представника) з вимогою припинити виробництво певного товару, відшкодувати понесені збитки, укласти ліцензій договір тощо – у першу чергу рекомендую проаналізувати патентоздатність об’єкта.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація