Корпоративні спори

Корпоративний спір – вважається спором між юридичною особою та її учасниками (засновниками, акціонерами, членами), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи, пов’язаними із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності такої особи, крім трудових спорів.
Прикладами корпоративних спорів виступають:
- справи, що стосуються оспорювання рішення (або акта) одноосібного органу госптовариства;
- справи, що стосуються оспорювання рішення (або акта) колегіального органу госптовариства;
- справи стосовно припинення повноважень органів господарського товариства або їх учасників;
- справи щодо відшкодування шкоди, яка заподіяна госптовариству, його органом при веденні і управлінні нинішніми справами;
- справи стосовно надання об’єктивної інформації учаснику господарського товариства про діяльність фірми;
- справи, що стосуються формування майна даних юридичних осіб;
- справи, що стосуються виплати дивідендів;
- справи щодо визнання права на акції або частку в майні наведеного госптовариства;
- справи, які стосуються спадкування частини або конкретної частки в господарському товаристві;
- справи, що стосуються неправомірного відчуження активів товариства;
- інші різновиди корпоративних спорів.
Процедура вирішення корпоративного спору можлива одним єдиним способом: підготовка позовної заяви (а в ряді випадків – попередньо і претензії) і подача його в один з районних (у випадку з спадкоємцями) або господарських (у всіх інших випадках) судів.
У будь-якому випадку, перед подачею позову наш адвокат проведе попередню консультацію про найбільш ефективні способи розгляду судом корпоративного спору та узгодить всі подальші кроки. Ведення справи можливо як під ключ – від підготовки паперів до отримання рішення суду, так і супровід окремих етапів: написання позовної заяви або представництва інтересів в суді.
Строк супроводу корпоративного спору залежить насамперед від обставин справи і буде уточнений адвокатом при первинній консультації.
Вартість ведення корпоративної суперечки в судах – залежить від багатьох факторів, принципи формування ціни залежить від складності справи.