Дозвіл на зброю

 

Згідно з Кримінальним Кодексом України, всі громадяни можуть скористатися зброєю, будь-яким предметом або іншими засобами для захисту себе у разі нападу або вторгнення у їх житло чи інше приміщення.
 

На законних підставах всі українці можуть володіти тільки гладкоствольною мисливською (з 21 року), нарізною мисливською (з 25-річного віку) та пневматичною зброєю (з 18 років). Таку зброю можна носити тільки не зарядженою!

 

 

На сьогодні в Україні відсутній закон про зброю, все, що стосується неї, контролюється наказом МВС №622.

 

 

Видачу дозволів на придбання зброї, її реєстрацію та перереєстрацію здійснюють підрозділи дозвільної системи МВС України. Для отримання дозволу на придбання зброї необхідно підготувати наступні документи:

 

  • Заяву щодо видачі дозволу на придбання зброї на ім’я керівника органу внутрішніх справ за місцем проживання заявника (заповнюється у відділі дозвільної системи МВС).

 

  • Картку-заяву (заповнюється у відділі дозвільної системи МВС).

 

  • Медичну довідку за формою № 127/o. Повна її вартість – в середньому близько 160 гривень, в залежності від медичного закладу. Медична довідка дійсна протягом трьох років. Корінці про оплату всіх послуг треба зберігати.

 

  • Довідку про відсутність судимості. В МВС її видача коштує 90-100 гривень, в приватній юридичній конторі можна замовити дистанційно, з доставкою, за 150-200 грн. Видача потребуватиме від 1 до 12 робочих днів.

 

  • Обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути випадково заподіяна третій особі. Страховка на три роки буде коштувати близько 50 гривень.

 

Тим, хто купує зброю вперше, необхідно пройти ліцензовані стрілецькі курси за програмою МВС в одному зі стрілецько-спортивних клубів, «Товариств сприяння обороні України». Курси будуть коштувати близько 200 гривень, а по їх закінченні видадуть довідку про вивчення матеріальної частини зброї.

 

Крім того, необхідно сплатити вартість послуг дозвільної системи (близько 50 гривень) із наданням відповідної квитанції.

 

Порядок роботи:

 

Термін реєстрації: 10 днів .

 

Вартість послуг:

 

Під ключ для громадян 500$

За наявності офіційних підстав 300$

Поділіться в